Donatorë

You are here

Donatorë

Thirrje e hapur për shprehje interesi për organizata lokale me bazë komunitare

World Vision Albania shpall të hapur thirrjen për shprehje interesi  për organizata lokale me bazë komunitare

World Vision Albania - Ftesë për Parakualifikim

World Vision Albania po fton të gjitha kompanitë e interesuara që dëshirojnë të marrin pjesë n

Ftesë për të shprehur interesin në: “Asistence për shpërndarje CASH”

Kërkesë për institucione financiare/ agjente financiare/shërbim postar të cilët do të bëjnë shpërndarjen e Cash-it për përfituesit e programeve

Të rinjtë në ndihmë të familjeve në nevojë

“Kjo eksperiencë më ka ndryshuar; më ka treguar që ka shumë njerëz që na japin besimin e tyre pa pritur diçka mbrapsht prej nesh. Kam marrë pjesë në aktivitete të ndryshme, që nga paketimi i ushqimeve, e deri në fushatat publike të mbledhjes së ushqimeve dhe gjatë shpërndarjes së ushqimit në komunitetet në nevojë,”- tregon ajo.

Më Shumë

Ndryshimi përmes Vullnetarizmit Edukativ

Mund të them me plot përgjegjësi se tani jam një person më empatik dhe gjithashtu njohuritë e mia mbi rëndësinë e Vullnetarizmit janë zgjeruar,”- shprehet Alma, gjashtëmbëdhjetë vjeç, e cila prej dy muajsh është pjesë e klubeve të Super-Vullnetarëve.

Më Shumë

RE-IN-VEST 2/ Rifillon projekti për riintegrimin e të kthyerve nga emigracioni në Shqipëri

Rifillon RE-IN-VEST 2, projekti që mbështet familjet e rikthyera nga emigracioni në vendin tonë.

Më Shumë

RE-IN-VEST/ Të rinjtë e "Impact" në Peshkopi realizojnë nismën e veçantë për dy vogëlushet

“Dëshira jonë ishte të bënim disa fëmijë të lumtur dhe pasi na treguan për dëshirën e dy vëllezërve të vegjël, nuk nguruam për t’iu plotësuar kërkesën e shumë ëndërruar: një dhomë gjumi me të gjitha objektet e nevojshme, duke nisur me krevatët e rehatshëm që më parë iu mungonin,"- thotë Marisa, një nga pjesëtarët e grupit "Impact Club", në Dibër.

Më Shumë

RE-IN-VEST/ Të rikthyerit nga emigracioni nisin bizneset start-up, Patrisi nga Maliqi hap furrë buke

Në fshatin tim nuk ka furrë buke, ndaj dhe un mendova të hap një të tillë pasi vite më parë kam punuar si furrxhi dhe mendoj se di ta menaxhoj mirë si biznes,”- kështu shprehet Patrisi, nga fshati Rëmbec i Maliqit.

Më Shumë

Dashuria për librin/ Të rinjtë e rikthyer nga emigracioni, nisma për pasurimin e bibliotekave të shkollave

40 të rinj, pjesë e familjeve të rikthyera nga emigracioni në bashkitë përkatëse, kanë krijuar grupet e të rinjve, 14-16 vjeç, të quajtur IMPACT.

Gjatë tre muajve ata kanë finalizuar me sukses nismat e tyre në ndihmë të komuniteteve ku banojnë. Këtë herë kryefjala ka qenë libri dhe pasurimi i biblotekave të shkollave të tyre me tituj të rinj. 

Më Shumë

Një strehë, një mundësi më shumë për Fatmirin nga Vlora, pjesë e RE-IN-VEST

“Ishte dhjetor kur u ktheva nga Gjermania. Kthimi ishte kaotik, shtëpi nuk kisha,  s’dija ku të shkoja. Fillimisht për pak ditë qëndrova tek disa të afërm në Tiranë. Pastaj, për fatin tim të mirë rashë në kontakt me ju. Nëse ju nuk do të më ndihmonit me shumë mundësi do isha rrugëve edhe sot.

Më Shumë

Pages

Tungjatjeta.al

 
Arjani, 15 vjeç
Shqipëri

Vuan nga autizmi fëminor. Ka nevojë për shërbime logopodie.

Ardiani, 8 vjeç
Shqipëri

Vuan nga autizmi. Me 400 lekë në muaj do të mund të ndjekë një plan individual zhillimi, me ekip të specializuar!

Klajdi, 11 vjeç
Shqipëri

I diagnostifikuar me Paralizë Cerebrale/Paraplegji.  Me 400 lekë në muaj do mund të marrë seanca fizioterapie për të përmirësuar lëvizjet

Juliani, 12 vjeç
Librazhd

Ai ka probleme me shikimin.
"Me 400 lekë në muaj, unë do të mund të shikoj më mirë".

Soni, 11 vjeç
Shqipëri

Jasmina, 7 vjeçe
Shqipëri

Vuan nga Sindroma Rett, një sëmundje e rrallë gjenetike që e bën të sëmurin të humbasë të folurën, oreksin, përdorimin e duarve dhe shumë

Marigleni, 9-vjeç
Shqipëri

Vuan nga autizmi. Ka nevojë për seanca logopedie.

Emanueli, 4 vjeç
Shqipëri

Vuan nga Sindroma WEST (Encefalopati Epileptogjene). Me 400 lekë në muaj, ai do të mësojë të qëndrojë ulur

Fjorida, 11 vjeçe
Librazhd

Vuan nga ischemia cerebrale e avancuar.
Me 400 lekë në muaj ajo do të mund fillojë të flasë më qartë.

Sara, 6 vjeçe
Shqipëri

Sara vuan nga Paraliza Cerebrle
​Me 400 lekë në muaj ajo do të marrë fizioterapi dhe do të ndiejë më pak dhimbje trupi.

Ana, 15 vjeçe
Shqipëri

Diagnostikuar me Paralizë Cerebrale. Nuk mund te ecë dhe të flasë. Me 400 lekë në muaj do të marrë ndihmë te specializuar!

Selma, 4 vjeçe
Shqipëri

Vuan nga Spina bifida/Paraplegji.
Me 400 leke në muaj ajo do të fillojë të lëvizë dhe të artikulojë fjalët e para.

 

Donaldi, 10 vjeç
Shqipëri

Gabriela, 15 vjeçe
Shqipëri

Vuan nga çrregullimet e spektrit të autizmit.
“Me 400 lekë në muaj, unë do të mundem të mësoj gërmat e alfabetit".

Irena, 10 vjeçe
Shqipëri

Vuan nga autizmi. Ka nevojë për trajtim të specializuar.

Bruna, 7 vjeçe
Shqipëri

 Diagnostikuar me çrregullime të spektrit të autizmit.

Altin, 3 vjeç
Shqipëri

Altini e takojmë në oborrin e shtëpisë… Në muajin Shkurt ai bën 3 vjeç… Ka një buzëqeshje të ëmbël dhe kur qesh sytë e tij të mëdhej i nd

Oligerta, 14 vjeçe
Shqipëri

Diagnostikuar me Paralizë Cerebrale. Ajo nuk flet, nuk reagon ndaj asgjëje, nuk lëviz asnjë gjymtyrë.

Alesia, 9 vjeçe
Shqipëri

Vuan nga Spina bifida/Paraplegji.
"Me 400 lekë në muaj, unë do të mundem të shkoj në shkollë me makinë."

Elvani, 8 vjeç
Librazhd

Diagnostikuar me autizëm. Me 400 lekë në muaj, do të bëhet e mundur të marrë shërbimet e nevojshme mjekësore!

Emiljano, 2 vjeç
Shqipëri

Vuan nga Paraliza Cerebrale. Me 400 lekë në muaj, ai do të mund të ecë.

Arta, 7 vjeçe
Shqipëri

Vuan nga paraliza cerebrale. Nuk mund të qëndrojë në këmbë për nje kohë të gjatë.

Leonora, 16 vjeçe
Shqipëri

Vuan nga Epilepsi e gjeneralizuar. Ka nevojë për seanca logopedie.

Twitter Feed

 

Facebook Feed

 

Jetë në plotësi për çdo fëmijë

Ne punojmë në mbi 

179

komunitete

8

zona të Shqipërisë
përmes programeve

19

Bashki
përmes programeve dhe projekteve

me mbi 60,000

fëmijë

Ne punojmë në

2

Komuna

22

Komunitete

Na Kontaktoni

Shqipëri
  • Rruga “Skënderbej”, Ndërtesa Gurten,
    Kati 2, Tirana, Albania
  • Tel: +355 4 2419601
  • Email: tirana@wvi.org
Kosovë
  • Rruga "Lorenc Antoni|, Nr.38, 10000 Prishtinë, Kosovë
  • Tel: +381 (0)38 221 812

Na Ndiqni