Video - Audio

Video/Audio

You are here

Promo/Së shpejti cikli i podcast-eve "LUMTURIA ËSHTE ZGJEDHJE, PAVARËSISHT RRETHANAVE" –

Së shpejti… "LUMTURIA ËSHTE ZGJEDHJE, PAVARËSISHT RRETHANAVE" – 
Cikli inovativ transmetimi 30 ditor podcast-esh ku dy profesionistë në fushën e psikologjisë, Florian Kulla dhe Anila Sulstarova shpjegojnë dhe këshillojnë për aspekte të shëndetit tonë mendor dhe atë të familiareve tanë gjatë situatave të emergjencës.

Videotutorial #1 - Terapistët e "Tungjatjeta...jetë" instruktojnë prindërit për ushtrimet

#Fëmijët e programit social ‘Tungjatjeta…Jetë’ vijojnë të bëjnë ushtrimet individuale të terapive, pavarësisht situatës së krijuar nga Covid-19.

Terapistët e ekipeve të specializuara po vijojnë punën, nëpërmjet video-tutorialeve ku ata instruktojnë prindërit e fëmijëve për të realizuar ushtrimet e nevojshme për të vijuar përmirësimet.

COVID-19/Mesazh ndërgjegjësues nga Luiza Gega, ambasadore e World Vision

"Shëndeti është më i rëndësishëm se gjithcka"-Mesazhi i Luiza Gegës, Ambasadore e World Vision Albania.

 

COVID-19/Mesazh ndërgjegjësues nga e Drejtoresha Kombëtare World Vision Albania

Greetings!

My name is Eljona Elmazi and I am the National Director of World Vision Albania. This message is addressed to colleagues and friends of World Vision, as well as to other citizens of our country.

Tungjatjeta Bajram!

Në një fshat të Dibrës jeton Bajrami, ai është me Sindromën Down, është 11 vjeç dhe nuk ka shkuar asnjëherë në shkollë… Vogëlushi nuk ka marrë kurrë terapi të specializuar…

Prej disa muajsh Bajramin çdo javë po e viziton ekipi i ekipi i “Tungjatjeta...jetë”, që i ofron terapi zhvillimi dhe logopedi.

Pages

Tungjatjeta.al

 
Elvani, 8 vjeç
Librazhd

Diagnostikuar me autizëm. Me 400 lekë në muaj, do të bëhet e mundur të marrë shërbimet e nevojshme mjekësore!

Bruna, 7 vjeçe
Shqipëri

 Diagnostikuar me çrregullime të spektrit të autizmit.

Gabriela, 15 vjeçe
Shqipëri

Vuan nga çrregullimet e spektrit të autizmit.
“Me 400 lekë në muaj, unë do të mundem të mësoj gërmat e alfabetit".

Altin, 3 vjeç
Shqipëri

Altini e takojmë në oborrin e shtëpisë… Në muajin Shkurt ai bën 3 vjeç… Ka një buzëqeshje të ëmbël dhe kur qesh sytë e tij të mëdhej i nd

Selma, 4 vjeçe
Shqipëri

Vuan nga Spina bifida/Paraplegji.
Me 400 leke në muaj ajo do të fillojë të lëvizë dhe të artikulojë fjalët e para.

 

Arta, 7 vjeçe
Shqipëri

Vuan nga paraliza cerebrale. Nuk mund të qëndrojë në këmbë për nje kohë të gjatë.

Fjorida, 11 vjeçe
Librazhd

Vuan nga ischemia cerebrale e avancuar.
Me 400 lekë në muaj ajo do të mund fillojë të flasë më qartë.

Donaldi, 10 vjeç
Shqipëri

Ardiani, 8 vjeç
Shqipëri

Vuan nga autizmi. Me 400 lekë në muaj do të mund të ndjekë një plan individual zhillimi, me ekip të specializuar!

Jasmina, 7 vjeçe
Shqipëri

Vuan nga Sindroma Rett, një sëmundje e rrallë gjenetike që e bën të sëmurin të humbasë të folurën, oreksin, përdorimin e duarve dhe shumë

Emiljano, 2 vjeç
Shqipëri

Vuan nga Paraliza Cerebrale. Me 400 lekë në muaj, ai do të mund të ecë.

Marigleni, 9-vjeç
Shqipëri

Vuan nga autizmi. Ka nevojë për seanca logopedie.

Irena, 10 vjeçe
Shqipëri

Vuan nga autizmi. Ka nevojë për trajtim të specializuar.

Arjani, 15 vjeç
Shqipëri

Vuan nga autizmi fëminor. Ka nevojë për shërbime logopodie.

Emanueli, 4 vjeç
Shqipëri

Vuan nga Sindroma WEST (Encefalopati Epileptogjene). Me 400 lekë në muaj, ai do të mësojë të qëndrojë ulur

Juliani, 12 vjeç
Librazhd

Ai ka probleme me shikimin.
"Me 400 lekë në muaj, unë do të mund të shikoj më mirë".

Leonora, 16 vjeçe
Shqipëri

Vuan nga Epilepsi e gjeneralizuar. Ka nevojë për seanca logopedie.

Soni, 11 vjeç
Shqipëri

Oligerta, 14 vjeçe
Shqipëri

Diagnostikuar me Paralizë Cerebrale. Ajo nuk flet, nuk reagon ndaj asgjëje, nuk lëviz asnjë gjymtyrë.

Sara, 6 vjeçe
Shqipëri

Sara vuan nga Paraliza Cerebrle
​Me 400 lekë në muaj ajo do të marrë fizioterapi dhe do të ndiejë më pak dhimbje trupi.

Ana, 15 vjeçe
Shqipëri

Diagnostikuar me Paralizë Cerebrale. Nuk mund te ecë dhe të flasë. Me 400 lekë në muaj do të marrë ndihmë te specializuar!

Alesia, 9 vjeçe
Shqipëri

Vuan nga Spina bifida/Paraplegji.
"Me 400 lekë në muaj, unë do të mundem të shkoj në shkollë me makinë."

Klajdi, 11 vjeç
Shqipëri

I diagnostifikuar me Paralizë Cerebrale/Paraplegji.  Me 400 lekë në muaj do mund të marrë seanca fizioterapie për të përmirësuar lëvizjet

Twitter Feed

 

Facebook Feed

 

Jetë në plotësi për çdo fëmijë

Ne punojmë në mbi 

179

komunitete

8

zona të Shqipërisë
përmes programeve

19

Bashki
përmes programeve dhe projekteve

me mbi 60,000

fëmijë

Ne punojmë në

2

Komuna

22

Komunitete

Na Kontaktoni

Shqipëri
  • Rruga “Skënderbej”, Ndërtesa Gurten,
    Kati 2, Tirana, Albania
  • Email: tirana@wvi.org
Kosovë
  • Rruga "Lorenc Antoni|, Nr.38, 10000 Prishtinë, Kosovë
  • Tel: +381 (0)38 221 812

Na Ndiqni