Video - Audio

Video/Audio

You are here

Projekti "Përmirësimi i aftësive të familjeve për të përballuar situata emergjente", mbështetje për 115 familje

Anjeza, Liza, Astriti, Gjystja, Kasandra, Maeda dhe Zefi nga Fushë Kruja, Thumana e Bubqi janë disa prej përfituesve të projektit “Përmirësimi i aftësive të familjeve për të përballuar situata emergjente”.

Më Shumë

Rrugëtim drejt ndryshimit, rimëkëmbjes dhe shpresës në Kurbin

Prej vitit 2006, World Vision Albania punon në zonën e Kurbinit për fuqizimin e fëmijëve, të rinjve, familjeve dhe komuniteteve më në nevojë. Në dokumentarin e mëposhtëm, disa prej përfituesve direkt të programeve; të rinj, prindër, fermerë e mësues, si dhe përfaqësues të institucioneve, tregojnë për ndikimin që ka patur ndërhyrja shumëplanëshe ndër vite.

Më Shumë

1goal4IMPACT - Dibra/ Promovimi i sportit për përfshirje gjinore dhe sociale

Një shije të kampionateve të fushatës 1Goal4Impact do ta gjeni në këtë video të të rinjve dibranë që u përgatitën për të sjellë skuadrën përfaqësuese të qytetit të tyre në Festivalin e Rinisë 2022. Pamjet dhe intervistat na japin një panoramë të aktiviteteve sportive dhe promovimit të sportit për përfshirje gjinore dhe sociale.

Më Shumë

Fushata 1goal4IMPACT - Mesazhi i të rinjve të Durrësit për barazinë gjinore dhe gjithëpërfshirjen

Të rinjtë e Durrësit kanë gjetur një mënyrë shumë origjinale për të sjellë në vëmendjen e bashkëmoshatarëve dhe komunitetit barazinë gjinore dhe gjithëpërfshirjen sociale.Ata kanë inskenuar një situatë që e kanë hasur në komunitet, por që duan të ndryshojnë mentalitetin dhe historia të mos përsëritet.

Më Shumë

Film me metrazh të shkurtër për barazinë gjinore nga të rinjtë e Tiranës

Një film me metrazh të shkurtër është realizuar mjeshtërisht nga të rinjtë e grupeve IMPACT në Tiranë. Barazia gjinore dhe shkollimi i çdo fëmije dhe adoleshenti, pavarësisht gjinisë, është tema e historisë që ata kanë trajtuar dhe interpretuar së bashku me anëtarë të tjerë të komunitetit.

Më Shumë

Arta, vajza që frymëzon

Me zërin e saj të ëmbël dhe buzëqeshjen e çiltër, Arta krijoi një atmosferë elektrizuese dhe emocionuese teksa këndoi në pritjen për ambasadorët e WorldVisionAlbania, Luiza Gega, Alban Skënderaj, Arlinda Çausholli dhe Nik Xhelilaj.Rasti i vogëlushës nga Librazhdi është frymëzues.

Më Shumë

Pages

Tungjatjeta.al

 
Alesia
Shqipëri
Ana
Shqipëri
Juliani
Librazhd
Irena
Shqipëri
Oligerta
Shqipëri
Marigleni
Shqipëri
Sara
Shqipëri
Klajdi
Shqipëri
Soni
Shqipëri
Ardiani
Shqipëri
Jasmina
Shqipëri
Arta
Shqipëri
Bruna
Shqipëri
Emiljano
Shqipëri
Selma
Shqipëri
Emanueli
Shqipëri
Arjani
Shqipëri
Elvani
Librazhd
Donaldi
Shqipëri
Altin
Shqipëri
Leonora
Shqipëri
Gabriela
Shqipëri
Fjorida
Librazhd

Twitter Feed

 

Facebook Feed

 

Na Kontaktoni

Shqipëri
  • Rruga “Vëllezërit Manastirli”, Ndërtesa nr. 4,
    P.O.Box 1725, Tirana, Albania
  • Tel: +355 4 2419601
  • Email: worldvisionalbania@wvi.org

empty

Na Ndiqni