Shkrime

Shkrime

You are here

“Unë doja të ishim shokë!”

26/ 10/ 2017
 • Autori: 
  Majlinda Karameta

Ata më shanin, më thonin fjalë të shëmtuara. Unë shkoja në shtëpi, mbyllesha në dhomë dhe qaja. Nuk i tregoja asnjërit, as mamit. Njëherë që i tregova, ajo filloi të qante. Unë nuk doja që ajo të mërzitej!” - fillon të tregojë Lutfiu.

Më Shumë

Një mësuese si Albana

25/ 10/ 2017
 • Autori: 
  Majlinda Karameta

Albana, kishte ëndërruar gjithë jetën të bëhej mësuese. Sistemi arsimor i para viteve ’90 nuk ia realizoi këtë ëndërr.

Më Shumë

Ti je pjesë e familjes…jam këtu për të të ndihmuar

20/ 10/ 2017

Ne jemi përkrah teje, ashtu sikurse janë edhe prindërit e tu. Ne duam të të ndihmojmë që ti të ecësh në jetë. Unë dua që të jesh e lumtur! Ne kemi besim tek ty, sepse ti je pjesë e familjes. Kështu që nëse do të kesh nevojë për ndihmë mos nguro të kërkosh mbështetjen tonë.

Më Shumë

Elvisi, një mësues që mëson vlera

6/ 10/ 2017
 • Autori: 
  Majlinda Karameta

Ai ka lindur në Korçë dhe pasioni i tij për të bukurën dhe artin vetëkuptohet. Ishte 18 vjeç kur u largua nga Korça për në Rumani. Studioi atje për pikturë dhe pasi mbaroi studimet vendosi të jetonte e të punonte në Greqi, atje ku kishte familjen. Të ushtronte profesonin e piktorit atje ishte e vështirë.

Më Shumë

Një jetë dedikuar të rinjve të qytetit tim

4/ 10/ 2017
 • Autori: 
  Majlinda Karameta

Besnik Hidri ka lindur në Laç dhe, si pak nga bashkëmoshatarët e tij nuk është larguar dhe as nuk e ka menduar një gjë të tillë. Ai ka një lidhje të veçantë me qytetin e tij dhe njerëzit atje. Edhe kur u largua për studimet e larta, në Shkodër, ai iku me idenë se do të kthehej dhe do të jepte kontributin e tij aty ku kishte lindur.

Më Shumë

Mjalt!

25/ 09/ 2017

“Mjalti është ilaç!” – thotë populli.

Kësaj here mjalti ose Festa e Mjaltit në Librazhd mikpriti jo vetëm qytetarët e banorët e fshatrave përreth, por edhe shumë miq nga e gjithë Shqipëria.

Më Shumë

Pages

Tungjatjeta.al

 
Arta
Shqipëri
Gabriela
Shqipëri
Sara
Shqipëri
Klajdi
Shqipëri
Soni
Shqipëri
Ana
Shqipëri
Ardiani
Shqipëri
Marigleni
Shqipëri
Fjorida
Librazhd
Altin
Shqipëri
Elvani
Librazhd
Donaldi
Shqipëri
Alesia
Shqipëri
Bruna
Shqipëri
Emiljano
Shqipëri
Selma
Shqipëri
Leonora
Shqipëri
Jasmina
Shqipëri
Oligerta
Shqipëri
Arjani
Shqipëri
Juliani
Librazhd
Irena
Shqipëri
Emanueli
Shqipëri

Twitter Feed

 

Facebook Feed

 

Na Kontaktoni

Shqipëri
 • Rruga “Vëllezërit Manastirli”, Ndërtesa nr. 4,
  P.O.Box 1725, Tirana, Albania
 • Tel: +355 4 2419601
 • Email: tirana@wvi.org

empty

Na Ndiqni